Seznámení s Rallye Hořovice 2015

Rallye Hořovice již 15 ročník.

Poslední dubnový víkend, tedy 24. a 25. 4. 2015, se v okolí Hořovic, okr. Beroun a Zbirohu, okr. Rokycany uskuteční již 15-tý ročník Rallye Hořovice. Pořadatelem je klub Auto sport klub Hořovice, který pořádá soutěže každý rok, a již jich má na svém kontě 24. Letošní soutěž je prvním ze série osmi závodů v ČMPR v roce 2015.

Letos je připravena jedna nová rychlostní zkouška na Rokycanském okrese, a i další zkoušky jsou prodlouženy. Pro diváky je připraveno několik velmi atraktivních, předem vyznačených míst na rychlostních zkouškách. Tyto místa jsou vyznačena v programu, který bude k dostání na benzinových stanicích v okolí, a i na jiných místech (např. Infocentra).

Soutěž je jedna z těch náročnějších v ČMPR, je dvoudenní se startem v pátek 24. dubna a cílem 25. dubna 2015. Pro celkové výsledky ČMPR je bodové hodnocení této soutěže násobeno koeficientem 1,5.

Administrativní přejímka a servisní zóna bude pro závodníky připravena již ve čtvrtek dne 23.4.2015 od 17:00 hodin na letišti v k.o. Tlustice, okr. Beroun. Nechceme, aby se v pátek dne 24.4.2015 tvořily fronty a tímto tak vše probíhalo v klidu. Technická přejímka bude s časovkou dne 24.4.2015.

V pátek 24. dubna 2015 tedy odstartuje 1. etapa Rallye Hořovice, která se uskuteční výhradně na Hořovicku. Zahájení soutěže proběhne slavnostním startem na Hořovickém náměstí, kde budou k vidění všechny soutěžní vozy a dále doprovodný program. Od 18 hodiny začnou najíždět soutěžní vozidla na slavnostní start. Odtud vozy odstartují vstříc první rychlostní zkoušce.

Sobotní a náročnější etapa zavede závodníky soutěže směrem na západ i do sousedního okresu Rokycany. Tři sobotní etapy jsou místy rychlé a nabízejí mnoho technických pasáží.

Celkem posádky absolvují 286 km a z toho 107 ostrých závodních kilometrů. Na závěr letošní Rallye Hořovice zamíří soutěžní vozy zpět do Hořovic na cílovou rampu.

Pořadatelé dělají vše pro důkladné připravení soutěže a věří, že se posádky i diváci mají na co těšit.

Přihlášky, propozice, časový harmonogram, divácká místa, vše bude průběžně aktualizováno na webu pořadatele.

S pozdravem ředitel soutěže Pavel Jílek