Karel Kupec je prvním vítězem Rallye Králíky

V sobotu 29. dubna 2023 se uskutečnil premiérový ročník Rallye Králíky. Novou soutěž v kalendáři ČMPR na sebe vzala parta pořadatelů, která úspěšně organizuje Podorlickou rally. Závod skrápěl déšť, místy ho bylo i docela dost. Účastníci ČMPR ale už musí být v posledních letech na mokrý setup zvyklí, prší prakticky při každé rally.

Systémem start cíl se premiérovými vítězi Rallye Králíky stali Karel Kupec s Petrem Glösselem (Ford Fiesta Rally3). Na druhé příčce se umístili Petr a Olga Zedníkovi (Ford Fiesta Rally2) a třetí místo vybojovali Vladimír Odehnal s Lukášem Pořízkem (Mitsubishi Lancer Evo IX). Nejrychlejší vůz s pohonem přední nápravy vodili po tratích Jaroslav Janoušek a Michal Netřeba (Seat Ibiza, celkově 15. pozice). Mezi historiky zvítězili Tomáš Uher s Jaroslavem Urbanem, kteří Škodu 130 LR zároveň přivezli do cíle na 13. místě absolutního pořadí.

Odkaz na kompletní pořadí najdete v sekci Výsledky.

Chystáme pro vás fotogalerii a video reportáž.