Na Radouňské rallye triumfoval rekordman Šikl

Spojení Martin Šikl a Radouňská rallye je vskutku unikátní. Začalo se psát v roce 2009. První pokus tehdy skončil nehodou, ale od té doby se statistika vyvinula až neuvěřitelným směrem. Letos se Martin Šikl postavil na start popatnácté z 18 dosud uskutečněných ročníků. A v cíli se již posedmé radoval z celkového triumfu! Přemožitele nenašel dokonce počtvrté v řadě, pokaždé u toho byl Petr Vilímek a vůz Mitsubishi Lancer Evo IX.

Závod přitom Šikl s Vilímkem rozjeli druhými časy, po čtvrté vložce těsně spadli na třetí místo za Suka se Štindlem a manžele Zedníkovy. Jenže hned vzápětí se bílé subaru i fiesta R5 z technických důvodů ocitly mimo hru a Šikl s Vilímkem byli o 40 vteřin v čele soutěže. Své postavení si upevňovali až do konce. Na druhé Vladimíra Odehnala s Tomášem Pfajfrem na Mitsubishi Lancer Evo IX najeli ještě další minutu, na třetí Romana Mühlbergera s Claudií Maier dohromady téměř dvě a půl minuty. Rakouští hosté se představili s lancerem šesté evoluce.

Na čtvrté místo absolutního pořadí se prosadila nejrychlejší dvoukolka, Opel Corsa Rally4 vedená Patrikem Rujbrem a Jaromírem Švecem. Nejlepšího historika najdeme na 14. místě, stala se jím rodinná posádka Krejčových se Škodou 130 LR, a to po těsném souboji s Pavlem Omelkou a Vojtěchem Valným na Fordu Escort RS Cosworth.

Závodu předcházela mohutná průtrž mračen s kroupami. Déšť jako zázrakem ustal se startem první rychlostní zkoušky. Pak ještě pršelo v noci z pátku na sobotu, ale závodníkům na trati se déšť opět vyhnul. Do první erzety vyrazilo 123 posádek, po čtyřech pátečních a šesti sobotních měřených testech registrují výsledky rovných 70 dvojic.

Příštím závodem bude v pátek a sobotu 19. – 20. července třiadvacátý ročník Rallye Železné hory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *