Zpráva od vedení ČMPR ohledně Radouně

Vážení závodníci, fanoušci a přátelé ČMPR,

za normálních okolností bychom si v pondělí před Radouňskou rally pustili upoutávku ve vysílání O2 Sport, přečetli si úvodní texty před závodem na serverech Aktuálně či eWRC, ale takhle společně s mapou a harmonogramem stihl vyjít pouze úvodní text v časopise Rally, poté ale byl rozhodnutím pořadatelů Radouňské rallye hozeny pověstné vidle do plánů na sezónu 2024.

Pořadatelé Radouňské rally se odmítli podílet na před sezónou domluveném rámci prezentace Radouňské rallye v rámci ČMPR. Z jejich rozhodnutí se tedy posádky neuvidí ani v reportážích v televizi, ani si o sobě nebudou moci přečíst v médiích, se kterými ČMPR pro letošní rok spolupracuje. Je nám to líto vzhledem k vám, posádkám, vašim partnerům i fanouškům.

Vyjádření ředitele ČMPR:
ČMPR je volné sdružení pořadatelů a příznivců automobilovému sportu, obzvláště rallye, a to přes ÚAMK. Většina z vás SMS – ÚAMK zná z některých ZU. Hospodaří se s rozptýlenými prostředky ve vlastnictví jednotlivých pořadatelů a rámcově se čas od času dosáhne drobných úspěchů. V minulosti dotace, kterou jsme rozdělili všem. Jen krize v NSA, potažmo v podpoře sportu státem, způsobuje, že tomu tak není každý rok v silnější míře.

Na druhou stranu, se na poli propagace daří za relativně nízké prostředky zviditelnit nejenom ty nejúspěšnější posádky ve veřejně právním prostoru, ale hlavně rallyeový sport samotný, který láká různé sponzory.

Díky soustavné dlouhodobé práci a podpory Motorsport Revue vzniká obsah, který splňuje nároky na pořady pro pravidelné vysílání v TV.  Předpokladem udržitelnosti na minimálních nákladech pro pořadatele v ČMPR za stále vynikající kvalitu, je účast všech, bez výjimky.

Věřili jsme, že dokážeme táhnout za jeden provaz, stejně jako pří přijetí dotace, tak i při rozhodování, jestli je nutné ušetřit několik tis. Kč. …… Pak se posádky logicky ptají, jestli pravidlo nejnižších nákladů není náhodou uplatněno u všech nákladů spojených s rallye, kde na prvním místě je bezpečnost posádek a diváků v mnoha souvislostech.

K prestižnímu podniku je očekávána kvalita ve všech podstatných oblastech, které poskytují službu zúčastněným  posádkám, pokud tomu tak není, ztrácí nejen prestiž…., ale s tím i důvěru v ostatní.

Marek Šimík, ředitel ČMPR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *