Radouňská rallye 2022

Multi-s Radouňská rally 2022 byla třetí soutěží letošního českomoravského poháru. Startovní listina byla naplněna během několika hodin, což opět potvrdilo, že je tato soutěž velmi oblíbená a po pátečních vydatných deštích se ukázalo, že dokáže být i velmi náročná. Na startu stanulo celkem 138 posádek, z čehož závod úspěšně dokončilo pouze 91.

Počasí závodníkům ani divákům příliš nepřálo, pouze páteční první dvě RZ zvládla část startovního pole odjet bez deště. Přes noc se ze servisní zóny staly bahenní lázně, a nakonec to vypadalo, že nejtěžší částí soutěže se stane cesta ze servisu a poté zpět do servisní zóny.

Na závodníky čekalo celkem 96 ostrých kilometrů s několika krásnými šotolinovými úseky.

Po vydatných soubojích o přední příčky si nakonec první místo odváží Martin Šikl s Petrem Vilímkem. Druhou příčku vybojoval Lubomír Světínský s Petrou Filipovou, třetí místo patřilo Michalovi Kopáčkovi s Jiřím Kalkusem a neoblíbené “bramborové” umístění vezou Lukáš Macháč navigovaný Vítězslavem Baďurou.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem pořadatelům a traťovým komisařům za krásně připravenou soutěž, která i přes nepřízeň počasí proběhla na jedničku.

Odkaz na výsledky: Výsledky Radouňská Rallye – Memoriál Františka Michálka 2022 (ewrc-results.com)