Rallye Králíky 2023

Seriál podniků Českomoravského poháru rallye 2023 odstartoval v Králíkách, kde se 28. – 29. dubna 2023 uskutečnil úvodní podnik s názvem I. Rallye Králíky. Soutěžní vozy se do Orlických hor vrátily po téměř dvaceti letech, aby navázaly na starší soutěž s názvem Labská rallye. Startovní listina čítala 118 posádek, na které čekalo téměř 89 ostrých kilometrů náročné trati.

Celá akce byla zahájena v pátek podvečer, 28.dubna 2023, na Velkém náměstí v Králíkách. Na startovní rampě se divákům postupně představily všechny posádky. Ostrý start do první sekce složené ze čtyř erzet byl až v sobotu ráno, kdy do průběhu závodu začalo promlouvat i počasí. Když se na trať vydaly první vozy, spustil se téměř hodinový slejvák. Náročné podmínky pro jezdce, organizátory i diváky, kterých se ke tratím přesto vydalo velké množství. Před druhou sekcí měl následovat polední servis, ale do rozbahněné louky neměl téměř nikdo odvahu vjet. Start do druhé sekce byl posunut asi o hodinu a půl díky obstrukcím jednoho zemědělce. Když se vše za součinnosti PČR konečně vyřešilo a mohlo se opět závodit, přihnal se odpolední vydatný, dlouhotrvající slejvák. Deštníky a pláštěnky byly opět v pohotovosti. Kdo vyrazil do Králíků na rally musel být spokojen. Počasí se sice moc nevydařilo a za obstrukce jednoho „nespokojence“ organizátoři nemohou, ale motoristický sport to byl hezký. Lze jen doufat, že příští rok se bude konat i druhý ročník.

Odkaz na výsledky: Výsledky Rallye Králíky 2023 (ewrc-results.com)