Rallye Železné hory 2022

Další ze soutěží kalendáře ČMPR – Rallye Železné hory se konala v neděli 21. srpna 2022. Změnu sobotního termínu na nedělní jsem registrovala cca 14 dní předem. Neděle na závodní den prostě není ideální, když máte v pondělí ráno vstávat do práce.

Harmonogram soutěže sliboval čtyři rychlostní zkoušky, každá s dvěma průjezdy, proložená servisem. Tento systém je v současné době u jednodenních soutěží dost populární, bohužel pro fotografy a myslím i pro diváky to zrovna výhodné není. Stihnete toho velmi málo…

Soutěžní den komplikovalo i počasí, neustávající déšť a já pořád sledující radar. Dešťové přeháňky se v okolí Chrudimi stále točily v kruhu. Těžké podmínky pro soutěžící i pro diváky.

Problémy začaly už na první rychlostní zkoušce. Kvůli několika výletům mimo trať a následující vážnější nehodě se celý harmonogram posunul asi o 1,5 hodiny.

Na takové časové manko pak nestačilo ani přeskupení, a tak si člověk musel vždy připočítat tak hodinu navíc oproti původnímu startovnímu času. Po ranní rychlostní zkoušce, kde jsem strávila čtyři hodiny, jsem se rozhodovala kam jet dál. Počasí se zklidnilo a tak jsem vyrazila na poslední rychlostní zkoušku z první sekce harmonogramu. Úzké odbočení před cílem vypadalo po dešti také velmi zrádně. 

Na další vložce už byl nějaký pán lehce nervní: Jak dlouho ty auta tady budou jezdit, že chce vědět přesný čas! Naproti paní v chalupě byla moc milá a zajímala se, jak vlastně rally probíhá… a přála mi ať se celý závod vydaří.

Rallye Železné hory 2022 nakonec zdárně dokončilo 92 posádek. Zvítězil Ondřej Bisaha před Martinem Šiklem a Michalem Kopáčkem.

Odkaz na výsledky: Výsledky Rallye Železné hory 2022 (ewrc-results.com)

Foto a text Marcela Svobodová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *