Technické řády ČMPR 2022

V sekci pravidla najdete Technické řády ČMPR pro sezónu 2022, včetně povinných bodů při STK. Novinkou je rozšíření tříd o S a H Classic. Jsou vypsány pro vozy skupin A a H, pokud jejich specifické úpravy nevyhovují, nebo překračují předpisy pro jednotlivé třídy A1 – A6 a H1 – H6.

Neznamená to ovšem, že je zde povoleno všechno. Například pro povinnost instalace a zachování rozměrů restriktorů neplatí žádná tolerance. Základním principem je zachovat srovnatelné parametry výkonnosti většiny vozidel v rámci každé třídy, byť základní řády umožňují toleranci větší.  

Ve skupině H se bude jednat o vozy opatřené programovatelnou řídící jednotkou s měnitelnými parametry v průběhu etapy, úpravy vymykající se dobovému použití či srovnání s většinou startovního pole jednotlivé třídy. Rovněž se to bude týkat aut osazených zcela neodpovídajícími motory, nepůvodními převodovkami jiné konstrukce nebo principu řazení, náprav s prvky z jiného modelu atd.

Výsledky tříd S a H Classic se vzhledem k očekávané výkonnostní nerovnováze účastníků nebudou vyhlašovat samostatně. Vozy, které do nich budou zařazeny, budou bodovat pouze do absolutního pořadí.

One comment

  1. Vzhledem k některým nejasnostem jsme na webu ČMPR zveřejnili výklad nových technických řádů:

    Kde prosím najdu výklad upřesňující technické řady?
    Děkuji a hezký den.

    Z. Matas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *