Bisaha s Ferenczem obhájili vítězství na Rallye Železné hory

Podobné obsazení jako v loňském ročníku měly vlastně celé stupně vítězů.

Na Rallye Železné hory v roce 2022 to byla v podání dvojice Ondřej Bisaha, Imrich Ferencz (Huyndai i20 R5) jízda od startu do cíle, kdy sice nevyhráli všechny rychlostní zkoušky, ale do čela soutěže před sebe po celou dobu nikoho ani jednou nepustili. V ročníku 2023 to bylo jinak.

Bisaha s Ferenczem závod rozjeli ze třetího místa a na první pozici poskočili až po RZ4. To udělali chybu do té doby vedoucí manželé Zedníkovi (Ford Fiesta Rally2) a ztratili i druzí Martin Šikl s Petrem Vilímkem (Mitsubishi Lancer Evo IX). Zatímco Zedníkovi se propadli až na průběžné 12. místo, Šiklovi nakonec stříbrná pozice zůstala. Bisaha se posunul na první místo, které udržel až do konce rally. K tomu mu stačilo vítězství ve dvou ze šesti rychlostních zkoušek. Druhý skončil stejně jako před rokem Šikl. Na třetím místě se rovněž jako loni uhnízdil vůz Subaru Impreza, jen jiné posádky – naděje Michala Kopáčka skončily už na RZ1, takže letos čest značky Subaru zachránil Daniel Suk navigovaný Tomášem Kretíkem.

Nejrychlejším vozem s jednou poháněnou nápravou byl Seat Leon Cupra posádky Radek Neveselý, Ivo Daněk. V celkovém pořadí to znamenalo osmé místo. Mezi historiky se nejlépe vedlo Marku Sumovi s Miroslavem Ševčíkem (BMW E30), v absolutním pořadí byli devatenáctí. Cíl náročné soutěže spatřilo 83 posádek ze 134, které se vydaly do závodu. Zajímavostí byly celkem čtyři vozy kategorie R5 a Rally2 na startu a také nebývalé množství nehod napříč všemi třídami. Vše se naštěstí obešlo bez vážnější újmy.

Dalším závodem ČMPR bude Rallye Kroměříž v pátek a sobotu 22. – 23. září 2023.

Odkaz na kompletní pořadí najdete v sekci Výsledky.