Fair play na Železných horách

Na rychlostních zkouškách je to boj o každou vteřinku, mimo ně ale v Českomoravském poháru rallye pořád ještě platí kamarádství a přejícná atmosféra. A taky principy fair play, o čemže jsme se mohli přesvědčit bezprostředně po skončení Rallye Železné hory 2023.

Zde je originál zprávy, kterou ředitel soutěže obdržel:

Dobry den,dnes jsme si volali ,ze jsem po zhlednuti onboardu zjistil ,ze si zaslouzime penalizaci startovni cislo 94 Stranak -Zahorsky na rz 1 okamzite to hlasime . Netesilo by nas takove umisteni protoze je to fair play . Dekuji Stranak Kazimir a Zahorsky Milan

Krásné gesto, které si zaslouží potlesk a poděkování!

Reakce ředitele, které obsahuje ještě jeden případ, kdy se po domluvě s posádkou měnily výsledky závodu:

Dodatečně jsme upravili výsledky na základě žádostí posádek, které ke sportu přistupují Fair Play. V pondělí ráno se ozvala posádka st. č. 94, Straňák – Záhorský. Kazimír si nebyl jistý průjezdem retardéru před obcí Urbanice na RZ 1, ale na základě záznamu z onboardu si potvrdil neprojetí posledního prvku a přesto, že nebyl přesně vytyčen pořadatelem, přihlásil se k penalizaci, která posádku odsouvá ze 3. místa ve třídě A2.

Posádka st. č. 52 Koutný – Jurka si uvědomila, po snaze s Escortem Cosworth dojet za každou cenu, že roztlačení jednotkou hasičů není stejné jako vlastní silou motoru a přihlásila se s žádostí o odstoupení z rallye. Vedoucím RZ dodatečně děkuje za možnost rychlostní zkoušky absolvovat. Je to sice za hranou pravidel, ale budiž jim tento čin za přiznání odpuštěn. Druhé místo tak připadne posádce Veselý – Trejtnar.

Obě posádky předají poháry soupeřům po vzájemné dohodě.
Věříme, že stejně férový přístup mají i posádky, které dle ZU dosud nenahlásily škody způsobené na RZ.

Marek Šimík, ředitel Rallye Železné hory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *