Konečné výsledky ČMPR 2023

Výsledky jednotlivých závodů ČMPR již známe, nyní je v sekci Výsledky k dispozici celkové pořadí.

Českomoravský pohár rallye má v posledních letech ustálený kalendář pěti závodů. Startovní listiny jsou nabité a stejně tak i přehledy výsledků. Také výsledná čísla jsou podobná těm minulým. Aspoň jednoho závodu se během roku zúčastní okolo 270 různých posádek, zhruba polovina se aspoň jednou podívá i do cíle a připíše si body. Vysoký zájem týmů o účast se už léta týká všech rally zařazených do ČMPR. Zájmem pořadatelů je, aby se do závodu dostali pravidelní účastníci, kteří jedou celou sezónu, i lokální závodníci třeba s jediným startem za rok.

Velkým vývojem si prošla technická pravidla a stav vozidel už dávno převyšuje obvyklou představu o hobby závodech. Důvod je prostý, bezpečnost posádek. To se týká i zavedení zdravotních prohlídek. Všichni účastníci ČMPR od pořadatelů po závodníky si zaslouží poděkování. Díky vám se sezóna 2023 obešla bez větších malérů a směle ji můžeme nazvat povedenou!

Podruhé v historii ČMPR se stalo, že se z celkového vítězství radovala posádka sedlající vůz kategorie R5. Manželé Zedníkovi (Ford Fiesta Rally2) dokázali přerušit dva roky trvající nadvládu Lubomíra Světinského a Petry Filipové (Subaru Impreza STi N12) a navázat tak na triumf Karla Štochla s Adélou Vackovou (Škoda Fabia R5) z roku 2020. Druhé místo vybojovali Štěpán Zabloudil a Martin Pecina (BMW M3 E36), třetí Daniel Suk (Subaru Impreza STi N12), vedle kterého se v sezóně vystřídalo hned několik spolujezdců. Světinský letos obsadil deváté místo.

Určitý propad výsledkovou listinou se týká nejrychlejších historiků. Loni byla nejlepší posádka na 11. místě absolutního pořadí (Škvára, Švédík na Lancii Delta Integrale), letos najdeme ty nejvýše postavené až na začátku čtvrté desítky (Kolačanský se Škodou 110 R, Sum na BMW E30). Ostatně, prostudujte si výsledky včetně jednotlivých tříd podrobně rozepsané v sekci Výsledky. A pokud najdete nesrovnalost, napište nám komentář nebo pošlete zprávu, abychom případné chyby mohli opravit. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *