Manželé Zedníkovi v Kroměříži potvrdili celkový triumf v ČMPR 2023

Téměř 180 posádek se postavilo na start závěrečného podniku Českomoravského poháru rallye 2023, který v pátek a sobotu 22. – 23. září hostily tratě v okolí Kroměříže. A poprvé také přímo samotná Kroměříž, v pátek večer se závodilo přímo v ulicích města.

Z celkového vítězství se podruhé v sezóně radovala manželská dvojice Petr a Olga Zedníkovi s Fordem Fiesta Rally2. Zedníkovi letos rovněž vyhráli Podorlickou rally, na Rallye Králíky a Radouňské rallye obsadili druhou příčku a na Rallye Železné hory dojeli desátí. Takový výčet výsledků vydal na triumf v absolutním pořadí Českomoravského poháru rallye 2023. Velká gratulace!

Dopočítání všech průběžných výsledků momentálně brzdí fakt, že není úplně jasné, které posádky se nakonec vzdaly bodů. Můžeme si alespoň říci, že v Kroměříži se na druhém místě umístili David Komárek s Kristýnou Fillovou s vozem Škoda Fabia RS Rally2 a na třetí na poslední chvíli poskočili Jan Sedlák a Jiří Katrňák na Subaru Impreza 22B STI. Nejrychlejší zadokolku dovedli do cíle na celkové čtvrté příčce Štěpán Zabloudil s Martinem Pecinou (BMW M3 E36), hned za nimi pátí dojeli Radek Neveselý a Ivo Daněk (Seat León Cupra R), kteří vyhráli předokolky. Z historiků se nejlépe vedlo Jiřímu Bistiakovi ml. s Pavlem Jansou. S vozem Škoda 130 LR obsadili 28. pozici celkového pořadí. V cíli bylo klasifikováno 95 posádek.

Odkaz na výsledky Rallye Kroměříž 2023: https://www.ewrc-results.com/results/81702-rallye-kromeriz-2023/

Prokop Siwek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *