Novinky na Podorlické rally 2024

Na Podorlické rally 2024 se pojede celkem devět rychlostních zkoušek. Novinkou, ale jen pro letošní ročník bude RZ 1 v obci Trnov. Je to jako poděkování obci Trnov, pod který spadá obec Houdkovice, kde je servisní zóna, za podporu v pořadatelství Podorlické rally. Tato RZ se pojede hned po tradičním pátečním slavnostním startu v Opočně, který bude probíhat od cca 17 hodin a kolem šesté hodiny se postaví první ostré auto na start RZ1 v Trnově. Bude to jen 1,7 kilometru dlouhá rychlostní zkouška obcí s výjezdem na Houdkovice a po ní hned do servisní zóny. Tato RZ se bude moci najíždět nejen v pátek, ale už i ve čtvrtek v podvečer. RZ bude živě vysílána na youtube. A budou ji moci sledovat i diváci na LED obrazovce na náměstí při slavnostním startu v Opočně a možná i mechanici na TV v servisní zóně, to máme v jednání.

Servisní zóna tedy zůstává v obci Houdkovice, kde si posádky oblíbily občerstvení od místních dobrovolných hasičů. Jen kdyby mělo pršet, nebudeme pouštět přímo do areálu hřiště, ale jen na dvě louky, které byly už k použití i v loňském roce.

Další RZ, jak už to na Podorlické rallye bývá skoro zvykem, budou zase o něco pozměněné. RZ 2, 6 Lipovka – Uhřínov se kvůli stavebním pracím okolo automobilky musela zkrátit na 10,4 km, start bude posunut a najíždět ke startu se bude také jinudy. RZ 3, 7 Dobré – Ještětice je do určité míry nová, i když po jejich některých úsecích už se v minulosti také závodilo, od Brocné do cíle je stejná jako vloni. RZ 4, 8 Hřibiny – Ostašovice jako jediná zůstala nepozměněná. RZ 5, 9 Jílovice – Libníkovice bude s novým úsekem. Start v Jílovicích od zastávky k Vysokému Újezdu a pak už zase stejně.

 Po Rallye Králíky je Podorlická taková odpočinková. Doufáme a hodně si přejeme znovu hezké počasí, ať vše vyjde, posádky jsou spokojeny a aby se nikomu nic nestalo a všichni dojeli do cíle v pořádku. 

Jiří Chalupný, zástupce ředitele Podorlické rally

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *