Rallye Kroměříž 2022

Posledním závodem sezóny Českomoravského poháru rallye 2022 byla Rallye Kroměříž. Na závodníky jako obvykle čekaly krásné rychlostní zkoušky, které čítaly bezmála 110 ostrých kilometrů, a i přes netradiční termín přinesly zajímavou diváckou podívanou.

V pátek zahájil soutěž slavnostní start na náměstí v Kroměříži a závodníci z nej pokračovali rovnou na první dvě noční RZ. Páteční etapu, stejně jako celý závod ovládl Jiří Hanák s Michalem Večerkou, kteří doslova proletěli celým závodním víkendem. Sekundovali jim Ondřej Bisaha s Petrem Jindrou a v závěsu za nimi Zedník Petr navigovaný Olgou Zedníkovou.

Sobotní druhá etapa se bohužel neobešla bez nehod a defektů. Naštěstí účastníci všech nehod zřejmě vyvázli v rámci možností bez zásadních následků.

Že je tato soutěž velmi oblíbená bylo vidět nejen na startovním poli, které na startu čítalo na 150 posádek, ale také v návštěvnosti diváky, které neodradilo ani chladné listopadové počasí.

Soutěž byla velmi náročná a její cíl nespatřilo 56 posádek, mezi kterými byl i favorit na titul v rámci celého poháru Martin Šikl.

Mistrem této sezóny se stal Lubomír Světínský, který Kroměříž dokončil celkově na pátém místě a vicemistry celkového pořadí soudobých vozidel se stali Lukáš Macháč s Vitězslavem Baďurou.

Odkaz na výsledky: Výsledky Rallye Kroměříž 2022 (ewrc-results.com)