Rallye Železné hory 2023 – info

Čtvrtý podnik ČMPR 2023 se představuje.

Soutěž v okolí města Chrudim se bude konat už po dvaadvacáté. Pojede se v sobotu 29. července 2023. Každý ročník je trochu jiný a tak si hlavní změny přiblížíme i v následujícím článku.

V letošním roce se nebude konat slavnostní páteční start na náměstí v Chrudimi. Fanoušci budou mít možnost vše shlédnout zblízka, mluvit s posádkami v servisní zóně na louce v Chrudimi – Tuněchodech. Pozor, cesta je jednosměrná a přístupná pouze od Tuněchod!

V sobotu k večeru po závodě se na stejném místě uskuteční i vyhlášení výsledků.

Harmonogram rallye má koncepci dvou průjezdů třemi úseky RZ. Jedna rychlostka je nejkratší, co se kdy při Železných horách jela (5,5 km), ale RZ Sovolusky – Dolní Raškovice měří úctyhodných 15,6 km a střídáním úzkých a běžných silnic bude velmi náročná. Ze třech čtvrtin se jedná o novou rychlostní zkoušku!

Mapy rychlostních zkoušek: https://drive.google.com/file/d/1sf3n54qvZACPf-l8PGnSHHqE4hZWJIbD/view

Celková mapa: https://drive.google.com/file/d/1bWgKCNbazktkzc4dYLbm6rwXMM4qhdX9/view

Pořadatelé již nyní vědí, že příští rok to bude zase jinak. Opět bude muset dojít ke změnám, protože investiční opravy staveb různě uzavírají silnice i na hodně dlouhou dobu.

Ve startovní listině najdeme 140 posádek s vozy všech možných značek a specifikací, od R5 po trabanty. K tomu bude trať zabezpečovat sedm předjezdců.

Startovní listina: https://drive.google.com/file/d/1O1Eu87OqbwoSjwzgYHefLDHcsXEmUnKd/view

Každý tréninkový vůz bude při seznamovacích jízdách hlídán monitorovacím systémem dle GPS a překročení povolené rychlosti bude trestáno udělením časové penalizace do závodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *