Suverénní triumf Karla Kupce na Králíkách

První ročník z větší části propršel, letos 2. Rallye Králíky provázelo krásné jarní slunečné počasí. Centrum závodu se přesunulo do horského resortu Buková hora v Červené Vodě, kde závodníci našli skvělé zázemí zpevněných parkovišť pro svá servisní zázemí, i restauraci, důstojné toalety a možnost ubytování pro sebe a doprovody. Závodilo se v sobotu 27. dubna a nejvíce se dařilo Karlu Kupcovi jun. s Dannym Perseinem, kteří se Škodou Fabií R5 nenašli přemožitele v žádné z osmi rychlostních zkoušek. Zvítězili s přesvědčivým náskokem více než dvou minut. Kupec tak obhájil loňské vítězství, kdy startoval s Fordem Fiesta Rally3 a Petrem Glösslem na sedačce spolujezdce.

Druhé místo obsadila posádka Daniel Suk, Vladimír Štindl na Subaru Impreza Sti N12 o necelých 20 vteřin před manželi Petrem a Olgou Zedníkovými na Fordu Fiesta Rally2, celkovými vítězi Českomoravského poháru rallye 2023. Mezi dvoukolkami po velké bitvě triumfovali Martin Mottl s Petrem Malým na Opelu Corsa Rally4. Historiky vyhráli Josef a Jaroslav Urbanovi na Škodě 130 LR zapsané do kategorie H Classic, nejrychlejším historickým vozidlem bez úprav bylo BMW E30 Marka Suma a Miroslava Ševčíka.

Top 3 posádky Rallye Králíky 2024, foto Tereza Foltová

Soutěž vedla po čtyřech měřených úsecích, které se jely vždy dvakrát. Závodníci oceňovali zejména novou a krásnou RZ 4/8 Vysoký Potok – Červená voda, která vedla i okolo vrcholu Jeřáb, jediné tisícovky Hanušovické vrchoviny. Trať Rallye Králíky se dohromady skládala z 90 měřených kilometrů. Do závodu vyrazilo 113 posádek, dokončilo jej 79 z nich. Záchranné složky neměly práci s žádnými zraněnými, i když se bez několika nehod rally neobešla. Nejkrizovější místo se nacházelo na RZ 4/8, kde v obou průjezdech skončila v příkopě nebo v lese pokaždé hned dvě auta.

Pořadatelé i posádky si pochvalují dobrou spolupráci s obcemi Králíky, Červená Voda a dalšími. Na náměstí v Králíkách se již v pátek uskutečnil slavnostní start, jemuž přihlíželo snad ještě více diváků než v loňském roce. Poděkování zaslouží zástupci a většina obyvatel i dalších rally dotčených obcí a osad.

Reportáž z 2. Rallye Králíky bude možné shlédnout v pořadu Týden v motorsportu na televizní stanici O2Sport, v pořadu Motorsport Revue na Východočeské televizi a na youtube kanálu Motorsport Revue. V reportáži si rozebereme i pořadí v jednotlivých třídách.

Top posádky Rallye Králíky 2024:

1. Karel Kupec, Danny Persein (Škoda Fabia R5) 55:28,6
2. Daniel Suk, Vladimír Štindl (Subaru Impreza STi N12) +2:05,5
3. Petr Zedník, Olga Zedníková (Ford Fiesta Rally2) +2:24,4
7. Martin Mottl, Petr Malý (Opel Corsa Rally4) +5:15,6 (1. dvoukolka)
15. Josef Urban, Jaroslav Urban (Škoda 130 LR) +7:04,0 (1. H Classic)
21. Marek Sum, Miroslav Ševčík (BMW E30) +9:05,8 (1. historik)

Kompletní výsledky: https://www.ewrc-results.com/final/87663-rallye-kraliky-2024/

Prokop Siwek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *